Εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου

Published: Monday, 02 November 2015

Την Τρίτη 27-10-2015 πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου με την καθιερωμένη σχολική γιορτή στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.   Διαβάστηκε το χρονικό των μαρτυρικών χρόνων της Κατοχής της χώρας μας από τους μαθητές του σχολείου το οποίο συνοδεύτηκε από προβολή οπτικοακουστικού υλικού από την εποχή εκείνη και απαγγελίες ποιημάτων. Τα τραγούδια που ακούστηκαν από την ορχήστρα και την χορωδία του σχολείου χρωμάτισαν τον εορταστικό χαρακτήρα της εκδήλωσης.

Υπεύθυνοι καθηγητές: Πολυμένου Ευαγγελία - Τόσκας Δημήτρης.

Συμμετείχαν οι μαθητές: Αλιόγλου Νικολέτα, Αναστάση Κατερίνα, Γκαβάνη Αναστασία, Δημητριάδου  Ευαγγελία, Καραβασιλειάδης Βασίλης,  Καλαμπάκα Εύα, Κουματζιά Αθανασία, Λιόλιος Στέλιος, Λιμάνι Γκίντι, Μαραγκός Βαγγέλης, Μαργαρίτης Σωτήρης, Παπανίκος Κώστας, Πιπιλιάρης Νίκος, Σαρρής Αντώνης, Τεγκελίδου Δέσποινα.