Τσικνοπέμπτη 2016

Published: Monday, 14 March 2016

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016, ημέρα της "Τσικνοπέμπτης", πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εκδήλωση με πολύ χορό, τραγούδι και την καθολική συμμετοχή μαθητών/-τριών και καθηγητών/-τριών. Υπεύθυνη για την οργάνωση της εκδήλωσης ήταν η εκπαιδευτικός Ιωαννίδου Μαρία, υποδιευθύντρια του ΕΠΑ.Λ. Αλεξάνδρειας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην συνδιοργάνωση της εκδήλωσης ήταν οι εξής:

ΟΡΧΗΣΤΡΑ: Στέλιος Λιόλιος (κιθάρα), Βασίλης Καραβασιλειάδης (μπουζούκι).
ΤΡΑΓΟΥΔΙ: Γιώργος Πέϊκος (λαϊκό), Κώστας -Justin- Παπανίκος (pop), Μορφούλα Ξυπολιτοπούλου (pop).
ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ: Πόπη Βούλγαρη, Εσμεράλντα Γκινάϊ, Κυριακή Τσίτσα, Παναγιώτα Γκουντίνα, Ευαγγελία Δημητριάδου, Στάθης Κουτζιαμπασόπουλος, Ιωάννης Μαραγκός, Κώστας Μαραγκός, Γιάννης Τσακίρης, Πασχάλης Κιρτσόγλου, Άντι Τότσι, Χρήστος Ταρμπατζής.

Ειδική συμμετοχή και διεύθυνση της ορχήστρας: ο εκπ/κος Θωμάς Καλαούζης (όπερα, κλασσικά λαϊκά)