Εκπαιδευτική επίσκεψη της Β΄ τάξης Αισθητικής και Κομμωτικής του ΕΠΑ.Λ. & Ε.Κ. Αλεξάνδρειας στην 20η Διεθνή Έκθεση Αισθητικής «BEAUTY»

Published: Wednesday, 02 December 2015

Στις 30 Δεκεμβρίου 2015 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης των ειδικοτήτων Αισθητικής και Κομμωτικής του ΕΠΑ.Λ. και Ε.Κ. Αλεξάνδρειας πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στην 20η Διεθνή Έκθεση Αισθητικής Κομμωτικής και άλλων τομέων Ομορφιάς ?BEAUTY? που πραγματοποιήθηκε στο περίπτερο 13 της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης.

Εκεί οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να περιηγηθούν ανάμεσα στα περίπτερα της έκθεσης και να γνωρίσουν  επαγγελματικά προϊόντα, εργαλεία και μηχανήματα που αφορούν την ειδικότητά τους.  Μπόρεσαν επίσης  να λύσουν απορίες τους που αφορούσαν όλα τα παραπάνω.

Τέλος, παρακολούθησαν  προγραμματισμένες ή μη προγραμματισμένες επιδείξεις  της κάθε ειδικότητας και τους δόθηκε η ευκαιρία να θέσουν ερωτήματα  που αφορούσαν διάφορες τεχνικές σε εξειδικευμένους επαγγελματίες.

Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί κα Πιπερίδου Αργυρή (ΠΕ 18.04), κα Σαϊδέ Βασιλική (ΠΕ 1804) και κα Μπαλτατζή Γεωργία (ΠΕ 18.04).