Επίσκεψη στο σχολείο μας από "Τα παιδιά της Άνοιξης"

Published: Wednesday, 09 December 2015

Στις 9 Δεκεμβρίου 2015 εκπαιδευόμενοι του Κέντρου "Τα παιδιά της Άνοιξης" και μαθητές/-τριες του ΕΕΕΕΚ Αλεξάνδρειας επισκέφθηκαν το σχολείο μας. Τους υποδέχθηκαν οι μαθήτριες της Β΄ τάξης Αισθητικής και τους περιποιήθηκαν εφαρμόζοντας φροντίδες αισθητικής προσώπου, υπό την επίβλεψη των καθηγητριών τους, κας Πιπερίδου Αργυρής και κας Σαϊδέ Βασιλικής.

ααααα

Παράλληλα,σε αίθουσα του διδακτηρίου η εκπαιδευτικός κα Αζά Μαρία με την βοήθεια των μαθητών/-τριών της Β΄ τάξης Νοσηλευτικής και Α΄ τάξης Υγείας και Πρόνοιας (τμήματα Α-Υγ1 και Α-Υγ2) απασχόλησε με άλλες δραστηριότητες, όπως ζωγραφική και παιχνίδια, μέρος των παιδιών αυτών.

Οι καθηγητές που συνόδεψαν τους μαθητές και τις μαθήτριες του Κέντρου "Τα παιδιά της Άνοιξης" στο σχολείο μας ήταν η κα Κυριακίδου Ελένη, η κα Ουστά Νατάσα και ο κος Μπαντής Αργύρης.

Οι μαθητές/-τριες και των δύο σχολείων φάνηκαν ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από την παραπάνω δράση. Έτσι ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τον επόμενο μήνα με σκοπό να περιποιηθούμε έναν αριθμό παιδιών που δεν μπόρεσαν να έρθουν αυτή την φορά.