Επίσκεψη του τομέα Υγείας, Πρόνοιας & Ευεξίας του ΕΠΑΛ & Ε.Κ. Αλεξάνδρειας στα «Παιδιά της Άνοιξης»

Published: Thursday, 02 February 2017

Την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016 οι μαθητές & οι μαθήτριες του τμήματος Β΄ΥΓ2 του τομέα Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας του ΕΠΑΛ & Ε.Κ. Αλεξάνδρειας επισκέφθηκαν το Κέντρο «Τα Παιδιά της Άνοιξης» και το ΕΕΕΕΚ Αλεξάνδρειας.

Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές και οι μαθήτριες ακολούθησαν το πρόγραμμα των ωφελούμενων του Κέντρου και των μαθητών του σχολείου συμμετέχοντας ενεργά σε αυτό.

-- Στα πλαίσια του προγράμματος της Αυτόνομης Διαβίωσης οι συμμετέχοντες συνεργάσθηκαν στην Κουζίνα του Κέντρου παρασκευάζοντας μηλόπιτα.

-- Επίσης παρακολούθησαν δράσεις στο Εργαστήριο της Ανθοκομίας.

-- Στο Εργαστήριο της Κηροπλαστικής οι ωφελούμενοι και οι μαθητές συνεργάσθηκαν για να κατασκευάσουν χριστουγεννιάτικα στολίδια και κάρτες για τον Αϊ Βασίλη.

Ευχαριστούμε πολύ τους εκπαιδευτές και τους εκπαιδευτικούς για την άψογη συνεργασία.

Συνοδοί καθηγήτριες της επίσκεψης ήταν οι κυρίες Μαρία Ιωαννίδου και Μαρία Αζά (ΠΕ 18.10 Νοσηλευτικής).