Ευχές για τη νέα χρονιά από τους μαθητές του Α1

Published: Thursday, 21 December 2017

Οι Έλληνες, Σύριοι και Παλαιστίνιοι μαθητές του τμήματος Α1 του ΕΠΑΛ Αλεξάνδρειας, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού etwinning προγράμματος "Hand in Hand Together; a project for Integration of Refugee and Immigrant students", που στοχεύει στην συνεργασία και στην ομαλή ένταξη των προσφύγων στο σχολικό περιβάλλον, έφτιαξαν τις δικές τους κάρτες με ευχές για τη νέα χρονιά. Τα παιδιά ζωγράφισαν, έγραψαν τις ευχές τους και αντάλλαξαν μεταξύ τους τις κάρτες που δημιούργησαν. Οι ευχές τους για καλή χρονιά, για πραγματοποίηση των επιθυμιών τους, ειρήνη και αγάπη είναι γραμμένες στα ελληνικά, στα αραβικά και στα αγγλικά.

Μέσα από τις κάρτες των παιδιών σας ευχόμαστε όλοι μαζί καλή και δημιουργική χρονιά!

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες Διούδη Ε. και Σαμαρά Θ. και η διευθύντρια του ΕΠΑΛ Αλεξάνδρειας Προύσκα Μ.