4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Published: Friday, 06 October 2017

Την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 γιορτάστηκε η 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού από το ΕΠΑ.Λ. Αλεξάνδρειας στο χώρο του Αμφιθεάτρου Αλεξάνδρειας.

Μαθητές και καθηγητές με αθλητική περιβολή συμμετείχαν στις δραστηριότητες που περιελάμβαναν πρωταθλήματα ποδοσφαίρου, καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης καθώς και βάδισμα, ασκήσεις δύναμης, παιχνίδια ρακέτας (τένις, μπάντμιντον, ρακέτες θάλασσας), παιδαγωγικά παιχνίδια ("μήλα", "ψείρες", σχοινάκι κ.ά.) και χορούς (παραδοσιακούς και σύγχρονους).

Όλοι πέρασαν ένα ευχάριστο αθλητικό πρωινό και στο τέλος της μέρας εκδήλωσαν την επιθυμία να επαναληφθεί το συντομότερο.

Την διοργάνωση των δραστηριοτήτων επιμελήθηκε ο καθηγητής φυσικής αγωγής του ΕΠΑ.Λ. Αλεξάνδρειας, Στυλιανίδης Στ.